• sevilculfa@hotmail.com
  • 0544 112 24 24
  • Pazartesi - Cuma 07:00 - 21:00

0-10 Ürün Gösteriliyor

shop
Tulum Peyniri

Tulum peyniri, protein ve vitamin değeri yüksek gıda maddeleri arasında yer almaktadır. Tulum peyniri ürünlerinin yüksek besin değeri sayesinde insan vücudu için tam anlamıyla bir şifa deposudur.

shop
Salamura Peynir

Salamura peynir, peyniri eritemeyecek kadar tuzlu suyun içerisinde muhafaza edilen bir peynirdir. Peynirler mayalandıktan sonra soğuk salamura suyu üzerine gezdirilir ve bidonlarda olgunlaşması beklenir. Peynir salamura edildiği için yapısı tuzun da etkisiyle sertleşir. Tüketim aşamasında soğuk sudan geçirerek tuzu azaltılabilir.

shop
Tuzlu Yağ (Tereyağ)

Tereyağı en doğal ve en çok tüketilen yağlar arasındadır. Genelde yağlı inek sütü ve koyun sütünden yapılır. Bunun yanı sıra sütü içilebilen diğer hayvanların sütlerinden de yapılır. Ama yörelere görea tereyağı yapımı değişir. Kimi yörelerde sütten yapıldığı gibi, kimi yerlerde de yoğurttan yapılır. Tereyağı oldukça lezzetli bir yağdır. Yemeklerin tadına tat katar.

shop
Tuzsuz Yağ (Tereyağ)

Doğal bir şekilde tamamen saf sütten el ile üretilmiş %100 orijinal organik tereyağı, sofralara çok büyük bir lezzet katarken yemeklerin daha doğal bir şekilde pişmesini sağlamaktadır. Hem yemek içerisinde hem de direkt olarak sofrada kullanıldığında organik tereyağın faydaları ön plana çıkmaktadır.

shop
Kuru Kaymak

Lezzeti ile meşhur geleneksel bir süt ürünü olan kaymak, lezzetinin yanı sıra zengin besin içeriği sayesinde insan vücudu için de sayısız fayda barındırıyor.
Vücuda zararlı bakteriler ile savaşan kaymak, düzenli tüketildiğinde bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlamaktadır.

shop
Çökelek Peynir

Süt veya yoğurdun yağı alınarak kaynatılmasıyla elde edilen çökelek, besin yönünden zengin ve oldukça hafif bir peynir türüdür. Anadolu’da “kesik”, “ekşimik”, “torak”, “hamçökelek”ve “keş” isimleriyle de bilinmektedir. Çökelek ülkemizin birçok yöresinde farklı şekillerde hazırlanıp saklanmaktadır.
- A ve C vitamini ile kalsiyum ve fosfor kaynağı olan çökelek gelişim çağındaki çocuklar için oldukça yararlı bir besindir. Yaşlılarda ise kemik erimesi riskini azaltır.

shop
Lor

shop
Lor

Lor peyniri yumuşak, sade, kremsi bir peynirdir ve herhangi bir eskitme işleminden geçmediği için taze peynirler kategorisindedir. Pastörize inek sütünün kesiğinden üretilen lor peyniri, yağsız, yağlı, az yağlı, laktozsuz gibi çeşitli türler olarak elde edilebilir.

shop
Petek Bal

Petek balının birçok faydası vardır.Uykusuzluk probleminin önüne geçer, kilo alımını önler, ölü hücreleri ciltten atar ve cildi yeniler. Anemi hastalığına iyi gelir, kalp damar tıkanıklığının önüne geçer, alerjik hastalıkları önler.
Kanı temizleyen ve içindeki kolesterol seviyesini düzenleyen arbutin maddesi vardır. Deneysel olarak hücre ömrünü arttırdığı kanıtlanan polisakarit içerir.

shop
Süzme Bal

Süzme çiçek balı, petekten arınmış olduğundan çoğunlukla hiç tortu barındırmayan yemesi kolay bal çeşitlerinden biridir. Her insan tarafından keyifle tüketilen süzme çiçek balı da diğer bal ürünleri gibi insan vücudu için oldukça faydalı bir bal çeşididir.

shop
Karakovan Balı

Bal türleri içinde özel bir yere sahip olan karakovan balını farklı kılan şey, üretim biçimi. Karakavon balının üretiminde insan müdahalesi son derece azdır Ürünün ortaya çıkışına kadar geçen sürecin çoğunda başrol, arılara ait.
Karakovan balı antiseptik özelliğe sahiptir. Bu sayede zararlı mikroorganizmalarla mücadelede başarıyla görev alabilir. Antiseptik özelliğiyle karakovan balı, dizanteri ve tifo bakterilerine karşı da başarıyla mücadele verir.